در حال بارگذاری...
بازگشت

  ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای  اتحادیه های  تعاونی دهیاری های استان خراسان رضوی

   

  به گزارش روابط عمومی منطقه نمونه گردشگری چالیدره در نشست هم اندیشی که با حضور مدیر عامل شرکت  و اعضا هیئت مدیره اتحادیه تعاونی دهیاری های استان خراسان رضوی برگزاری گردید ، حمید رضا رحیمیان بیان کرد : ایجاد فرصت های سرمایه گزاری در منطقه نمونه گردشگری یکی از اهداف ما بوده که با توجه به طرح جامعه این منطقه و با هدف توسعه صنعت توریسم و  گردشگری زمینه های مشارکت بخش های مختلف دولتی و خصوصی را فراهم می آوریم .

   

  وی اظهار داشت:  منطقه نمونه گردشگری چالیدره دارای ظرفیت های فراوان در زمینه های مختلف جهت سرمایه گذاری می باشد و  اتحادیه  تعاون دهیاری ها در قالب  سرمایه گذاری  میتوانند بسته های پیشنهادی خود را  در زمینه های گردشگری  ، اقامتی و تفریحی , آموزشی، گردشگری سلامت و..  در قالب تفاهم نامه ارائه دهند که پس از بررسی طرح ها توسط کارشناسان نسبت عقد قرارداد اقدام میگردد.

   

  بادیانی مدیر عامل تعاونی دهیاری  های شرق استان با بیان این مطلب که  روند‌های کلیدی در اقتصاد جهانی نشان می‌دهد که گردشگری  میتواند موتور محرکه اشتغال باشد افزود:  با توجه به مشکلات اقتصادی دهیاری ها ، توسعه گردشگری در جهت رشد اقتصادی  در اولویت برنامه های  کاری تعاونی دهیاری ها قرار دارد .

   

  در ادامه یوسف صنعتی مدیر عامل تعاونی دهیاری های شهرستان طرقبه شاندیز نیز بیان کرد: 

  امروزه پیوند شهر و روستا یکی از موضوعات مهم  در کشورهای پیشرفت دنیاست.

  وی ادامه داد: شهرستان طرقبه شاندیز با وجود پتانسیل بالای جذب گردشگری می تواند سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تشویق به حضور در این منطقه نماید ، که آمار ورود گردشگران داخلی و خارجی در سنوات گذشته مؤید این موضوع می باشد و تعاونی دهیاری استان میتواند در این خصوص نقش به سزایی ایفا نماید.

   

  نخعی عضو هیئت مدیره اتحادیه تعاونی دهیاری های استان عنوان کرد: اتحادیه تعاونی  دهیاری های کشور با عضویت بیش از 36۰۰۰  نفر  توانایی ایجاد فضاهای آموزشی ویژه از محل سر فصل های اختصاص داده شده در زمینه اموزش به دهیاری ها را دارا میباشد  که میتوانیم چنین ظرفیتی را در منطقه نمونه گردشگری چالیدره ایجاد کنیم.

   وی افزود:  بسیار خرسندیم که چنین فضایی با این پتاسیل گردشگری برای تعاونی دهیاری ها استان خراسان رضوی فراهم گردیده است .

  در خاتمه و به جهت اجرایی شدن مباحث  مطروحه ، مقرر گردید ضمن برگزاری جلسات تخصصی در زمینه های مختلف و مرتبط با صنعت گردشگری تفاهم ناهه های جداگانه ای منعقد گردد.