در حال بارگذاری...
بازگشت

  🔹به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ در جریان سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان طرقبه شاندیز در پایان جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان ، تفاهم نامه ها به منظور توسعه این منطقه به امضا رسید.

   🔹یک تفاهمنامه بین شرکت گردشگری دهکده ساینا برای پیاده سازی طرح اقتصاد مقاومتی در بخش گلبهار و یک تفاهمنامه هم با سازمان همیاری شهرداری های استان برای توسعه شهرستان طرقبه شاندیز به امضا رسید.

  🔹بر اساس تفاهمنامه سازمان همیاری شهرداری های استان  10 طرح مهم اقتصادی با  سرمایه گذاری 1645 میلیارد تومان در شهرستان طرقبه شاندیز انجام می شود که 5075 اشتغال جدید ایجاد می کند.

  🔹بر اساس این تفاهم نامه پروژه های متعددی در حوزه های مختلف دارای مزیت این شهرستان به انجام می رسد که زمینه اشتغال ، تولید و توسعه را برای منطقه فراهم خواهد کرد .

  🔹در حوزه گلبهار هم تفاهم نامه دیگری هم که بین شرکت دهکده ساینا و بخش گلبهار امضا شد که در این بخش سرمایه گذار خارجی زمینه توانمندسازی روستاها و توسعه منطقه را انجام خواهد داد.
   البته در این طرح نقش مشارکت همه ارکان از دادگستری تا حوزه های اجرایی و بیش از همه مردم بسیار گسترده و مهم است که به خوبی دیده شده است.

  🔹تحقق رویکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای به تناسب شرایط اقتصادی و اجتماعی و مزیت های فرهنگی و طبیعی منطقه با تکیه بر قابلیت های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درونزا کردن اقتصاد منطقه و توانمندسازی مردم منطقه از طریق ایجاد سازوکار فعالسازی آنها در امر توسعه و با اولویت رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و فرهنگی مردم در روستاها بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی محور اجرای این طرح است.

  شهرستان طرقبه شاندیز به تنهایی می تواند به اندازه برخی استان های کشور سرمایه جذب کند .


  🔹دکتر دهقان در این جلسه تصریح کرد : ظرفیت ویژه ای در این منطقه برای سرمایه گذاری وجود دارد.
   محمد دهقان افزود :  الان که دشمنان انقلاب به لحاظ مالی بر کشور فشار آورده اند، بهترین زمان برای توجه به سرمایه گذاری داخلی است و شهرستان طرقبه شاندیز می تواند به تنهایی به اندازه برخی استان ها سرمایه گذاری جذب کند.

  🔹وی افزود : درخراسان رضوی همه شهرستان ها ظرفیتهای خوبی برای سرمایه گذاری دارند اما شهرستان هایی که قرابت بیشتری با مشهد دارند، ظرفیت های بالاتری در اختیار دارند.
  اگر مسئولان استانی موانع و اشکلات را برطرف کنند، این شهرستان و گلبهار و چناران، سرمایه گذاری چند هزار میلیارد تومانی را جذب خواهد کرد که به توسعه اقتصادی منجر خواهد شد.

  🔹وی با بیان اینکه استاندار خراسان رضوی در طرح توسعه اقتصادی خود می تواند بر ظرفیت گردشگری این منطقه اتکا کرده و در قالب این طرح می توان بسیاری از این توانمندی های بالقوه را بالفعل و به کمک توسعه شهرستان و نیز مشهد آورد.
  وی با اشاره به موضوع  پدیده هم خواستار تعیین تکلیف سریعتر این پروژه شد .
  پایان پیام/